ثبت نام دوره های آموزشی
بلیچینگ با لیزر
یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
0 نظر
224 بازدید

بلیچینگ دندان با لیزر:

امروزه با پیشرفت های نوین در دندانپزشکی و تولید فن آوری های نوین، شاهد یک تحول بسیار بزرگ در درمان های دندانپزشکی هستیم. ( پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید ) لیزر در دندانپزشکی یکی از این موارد می باشد. با کاربرد لیزر در دندانپزشکی، بدون اغراق یکی از پیشرفته ترین و بهترین عملکردهای سال های اخیر دندانپزشکی را می توانیم شاهد باشیم. در واقع رویای دندانپزشکی بدون درد با لیزر تحقق یافته است و بیماران می توانند با آرامش بیشتری از خدمات دندانپزشکی بهره مند گردند.

در حوزه دندانپزشکی، استفاده از دستگاه لیزر بسیار وسیع‌ بوده و در تقریبا اغلب درمان های دندانپزشکی، می‌تواند جایگزین روش‌های قدیمی شود. مواردی از جمله در درمان بیماری‌های دهان، ترمیمی، اندو، جراحی، اطفال، ارتودنسی، پریو، پروتز و غیره می توان از لیزر در دندانپزشکی بهره مند گردید. لیزر در دندانپزشکی زیبایی هم کاربردهای وسیعی دارد. از جمله آنها جراحی زیبایی لثه، جراحی لثه بدون درد، حذف لثه اضافی، بلیچینگ دندان (سفید کردن دندان)، فرنکتومی، جینجیوکتومی، ضد عفونی کردن لثه، حذف پاکت و .. می توان اشاره کرد.

بلیچینگ با لیزر چیست؟

بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان ها از دیرباز طرفداران بیشماری داشته است. در واقع  بسیاری از بیماران می خواهند دندان های سفید و زیبایی داشته باشند و هنگام لبخند و صحبت کردن لذت ببرند. بعضی از بیماران نیز با دندان های سفید تر، اعتماد به نفس بالاتری خواهند داشت.

مزایای بلیچینگ با لیزر چیست؟

1 سفید شدن چند برابری نسبت به دستگاه های رایج بلیچینگ

2 عمق نفوذ بیشتر (سفیدی و درخشندگی بیشتر)

3 زمان کوتاهتر (کمتر از 5 دقیقه)

4 ماندگاری بیشتر

5  بدون حساسیت

6 انجام بلیچینگ در یک جلسه و با کیفیت بهتر

7 بدون درد

8 تابش نور به طور یکنواخت به تمام دندان ها

 

معایب بلیچینگ با لیزر چیست؟

تا کنون معایبی برای بلیچینگ با لیزر ذکر نشده است. البته کسانی که دندان های بسیار حساسی دارند، می توانند ابتدا با لیزر حساسیت دندان های خود را برطرف کنند و سپس از بلیچینگ با لیزر استفاده کنند.

آیا همه افراد می توانند از بلیچینگ با لیزر استفاده کنند؟

بلی. تقریبا همه افرادی که دندان های سالم دارند و مشکل خاصی ندارند می توانند از این روش جدید استفاده کنند. حتی افرادی هم که دندان های حساسی دارند می توانند از بلیچینگ با لیزر استفاده کنند .

 

چه نوع لکه یا تغییر رنگی با بلیچینگ توسط لیزر حذف نمی شوند؟

1-کسانی که تغییر رنگ دندان با تتراسایکلین دارند.

 به طور نامنظم روی دندان های خود دارند. White spot 2 بیمارانی که لکه های سفید

3افرادی که دچار فلوروزیس دندانی هستند.

آیا قبل از بلیچینگ نیاز به جرمگیری داریم؟

اگر بیماری مدتهاست که جرمگیری انجام نداده است و لثه او التهاب دارد، حتما باید قبل از بلیچینگ، دندان های خود را جرمگیری کند و حدود 14-7 روز پس از جرمگیری می تواند از لیزر و بلیچینگ استفاده کند.

ماندگاری بلیچینگ با لیزر چقدر است؟

اگر بلیچینگ با لیزر و با دقت کافی توسط دندانپزشک زیبایی انجام شود می تواند تا 1 سال و حتی بیشتر ماندگاری داشته باشد. البته بیماران عزیز باید بعد از هر وعده غذایی با مسواک دندان های خود را تمیز کنند. همچنین بعد زا خوردن قهوه و نوشیدنی های رنگی بهتر است دندان های خود را با مسواک تمیز کنند. می توان این کار را بدون خمیر دندان و تنها با مسواک و شستشوی ساده انجام داد.

 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر